Rozhovor:
Equa Bank je nejrychlejším poskytovatelem půjček v České republice


06. 06. 2017  07:04     Miroslav Zeman     komentáře (0)

I. část rozhovoru: V rámci našeho tematického týdne zaměřeného na úvěry a úvěrové produkty, jsme se zeptali Ondřeje Háka, ředitele úvěrových a pojišťovacích produktů  Equa Bank, a.s.

Rozhovor: Equa Bank je nejrychlejším poskytovatelem půjček v České republice
Equa Bank se řadí k poměrně mladým tzv. nízkonákladovým bankám. Dosud jsme mohli zaznamenávat v souvislosti s nízkonákladovými bankami hlavně nízké či nulové poplatky u běžných účtů, jako hlavní konkurenční výhodu těchto bank. Jak si ale nízkonákladové banky obecně stojí v oblasti úvěrových produktů a jejich výhodnosti? Proč by měl jít klient vyřídit úvěr právě k nízkonákladové bance či konkrétně k Equa Bank? Jakou výhodu mu to přinese?

Naše půjčky jsou pro klienty srozumitelné, jednoduché a výhodné. To, na čem se s klienty dohodneme, platí po celou dobu. Žádné podmíněné výhody a bonusy. Všechno je jasné ihned od začátku. Zároveň víme, že pro klienty je při čerpání půjčky velmi důležitá rychlost. Proto vyřizujeme za klienta vše, co lze. Využíváme moderní postupy a nesbíráme zbytečné papíry. Můžeme směle tvrdit, že jsme nejrychlejším poskytovatelem bankovních půjček v republice – to, zda půjčku klientovi poskytneme, dokážeme téměř u všech posoudit během několika málo minut.  A proč by měli klienti jít právě k nám?  Právě kvůli rychlosti, jednoduchosti a výhodnosti.  K půjčce navíc každému, kdo ještě nemá v Equa bank účet, běžný účet zřídíme. Součástí tohoto účtu, který byl opakovaně v mnoha testech vyhodnocen jako nejvýhodnější na trhu, je platební karta s neomezenými výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma. Vedení účtu a platební styk v rámci ČR je také zdarma. A to vše zcela bez podmínek.

Equa Bank je velmi rychle rostoucí bankou. Nejčastěji se z médií dozvíme o kolik vzrostl počet klientů každé z bank, tedy zejména kolik bylo otevřeno nových běžných účtů, ale jak roste Equa Bank z pohledu počtu klientů s úvěrem a objemu klientů?

Ke konci 1. čtvrtletí 2017 jsme poskytli úvěry o celkovém objemu 32 miliard korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 15 %. Poskytujeme přitom jak spotřebitelské půjčky, tak hypoteční úvěry, ale i úvěry firemní (živnostníkům a malým a středním firmám).

Jaký je hlavní úvěrový produkt, který je vlajkovou lodí Vaší nabídky a jak si na trhu úvěrů v České republice vede? Proč by si klient měl vybrat právě tento úvěr od Equa Bank?

Equa bank vstoupila na trh spotřebitelských úvěrů v roce 2012, kdy uvedla unikátní refinancování spotřebitelských půjček – RePůjčku. Uvedení tohoto produktu do značné míry rozhýbalo jinak stojaté vody trhu osobních půjček, kdy do značné míry i díky našemu produktu, došlo postupně v letech k výraznému snížení úrokových sazeb spotřebitelských úvěrů. Ty byly v té době i dvakrát vyšší než v jiných vyspělých zemích Evropy. Na tento revoluční produkt jsme brzy navázali i nabídkou klasického neúčelového úvěru – Minutové půjčky. Tato Minutová půjčka je v současnosti naším hlavním úvěrovým produktem a zájem klientů o ni neustále roste.  Mezi konkurenčními nabídkami se vymezuje komplexností svých výhod. Jedná se především o rychlost vyřízení – během několika minut, nízkou úrokovou sazbu – od 5,7 % p.a., vysokým úvěrovým rámcem bez ručitele – 5.000 až 600.000 korun, flexibilitou splácení – každý si může nastavit výši splátky a její termín. Výši splátky může přitom v průběhu splácení kdykoliv změnit podle toho, jak mu to jeho osobní rozpočet dovolí.  Další výhodou je minimální administrativa – žádost je vyplněna během pár minut, nevyžadujeme nic než obřanský průkaz, a nulové poplatky – žádost, vyřízení ,  poskytnutí úvěru je zdarma, stejně jako jeho předčasné splacení. 
Soubor všech těchto atributů dělá z Minutové půjčky jednu z nejvýhodnějších nabídek na trhu.

Jedna věc je najít třeba v internetových vyhledavačích nejvýhodnější úvěr z pohledu úroků, RPSN, výše splátky apod. ale velmi důležité je pro klienty i parametr rychlosti pořízení, malé administrativy spojené se schvalováním úvěru a celkový komfort vyřízení. Jak se vyrovnává Equa Bank i s těmito parametry?

Ondřeje Háka, ředitele úvěrových a pojišťovacích p

Bude to znít sebevědomě, ale jsem přesvědčen, že právě v celkovém komfortu a rychlosti vyřízení jsme v Equa bank nejlepší. Potvrzuje nám to pravidelně pozitivní zpětná vazba od nezávislých finančních poradců, ale i to, že s půjčkami právě i díky této skutečnosti opakovaně bodujeme v soutěži Zlatá koruna. Z poslední 4 ročníky jsme v kategorii Úvěry získali 3x zlato a jen jednou stříbro.

NÁŠ SERIÁL O ÚVĚRECH, ÚVĚROVÝCH PRODUKTECH A FINANČNÍ GRAMOTNOSTI NALEZNETE ZDE!

S partnerem speciálu o úvěrech

Equa BankRozhovor: Equa Bank je nejrychlejším poskytovatelem půjček v České republice

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29318282966

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5840
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,1120
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0620
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,9470
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,5255
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,8150
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9668
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více