Air Bank rozšířila řady České bankovní asociace, klienti budou moci využít Kodex mobility


13. 09. 2011  15:46     ar     komentáře (0)

S tím, jak se blíží vstup Air Bank na český trh, se zvyšuje počet kroků, jež banka učinila, a tudíž i námětů pro novinářskou činnost. Za sazebníkem, který jsme vám nabídli jako první a který bude plnit stránky periodik v dalších dnech, by ale neměly zapadat ani ostatní informace - třeba jako ta, že Air Bank se stala nejnovějším členem České bankovní asociace.

Důvod? Kodex mobility

Je logické, že si od vstupu na český trh Air Bank slibuje přesuny klientů pod svou střechu. A aby jim to banka maximálně umožnila, podporuje Kodex mobility bankovních klientů, jak ostatně několikrát deklarovala. To je i jeden ze stěžejních důvodů, proč se Air Bank stala k 1. září 2011 třicátým osmým plným členem České bankovní asociace.

.

ČTĚTE TAKÉ – CO DĚLAJÍ BANKOVNÍ ASOCIACE?

.

Zeptali jsme se proto na několik otázek tiskového mluvčího banky Rostislava Kocmana a vzniklo z toho zajímavé interview :

BP.com: Kdy jste do České bankovní asociace vstoupili?

Členem ČBA jsme od 1. září 2011.

BP.com: Jak "náročné" bylo vyjednávání o vstupu?

O členství jsme začali jednat v červnu, po získání bankovní licence. Členem jsme se stali po necelých třech měsících. Samotný proces není náročný, ale museli jsme počkat, až se sejde nejvyšší orgán ČBA, což je shromáždění členů, které se schází jen několikrát za rok.

BP.com: Členství v ČBA je dobrovolné. Co vás přimělo ke vstupu mezi plné členy?

Chceme změnit české bankovnictví a k tomu chceme využít všech možností, které na českém trhu máme. Proto chceme být členy organizací, které mají na české bankovnictví vliv a kde můžeme prosadit některé naše názory a inspirovat další banky. Chceme také maximálně podporovat Kodex mobility a to bychom bez členství v ČBA nemohli.

BP.com: Co vy a Kodex mobility? Budou jej klienti ve vztahu k vaší bance moct využívat hned od "ostrého" vstupu Air Bank na trh?

Podporu Kodexu mobility nabídneme zákazníkům hned, jak na to budeme připraveni. Chceme nejdříve celý proces vyzkoušet s každou bankou zvlášť, abychom měli jistotu, že celý proces bezchybně funguje. Věříme, že zákazníkům nabídneme podporu Kodexu mobility co nejdříve.

.

ČTĚTE VÍCE O KODEXU MOBILITY V NAŠÍ TEMATICKÉ SEKCI

 Air Bank rozšířila řady České bankovní asociace, klienti budou moci využít Kodex mobility

Diskutovat (0)