Volksbank poplatky za výběr z bankomatů nezvýší


02. 08. 2007  10:54     FinExpert.cz     komentáře (0)

Zvýšení sazby za výběr z bankomatu ČSOB se klientů Volksbank (zatím) nedotkne.

Jste-li držiteli platební karty vydané Volksbank CZ, budete nadále platit za výběr z bankomatu Československé obchodní banky (ČSOB) pět korun, přestože ČSOB ceny výběrů ze svých vlastních bankomatů zvýšila z pěti na šest korun. ČSOB zvýšila od 1. května 2007 sazbu za výběr z vlastního bankomatu na území České republiky z 5 Kč na 6 Kč. Zvýšení sazby za výběr z vlastního bankomatu ČSOB se týká debetních i kreditních a charge karet. Klientů Volksbank CZ, která je smluvním partnerem ČSOB v oblasti vydávání platebních karet, se tato změna nedotkne.

„Volksbank své sazebníky zatím měnit nehodlá. Naši klienti budou za výběr z bankomatu Volksbank na území České republiky platit stále pouze 2,50 Kč a za výběr z bankomatu ČSOB 5 Kč,“ uvedl pro FinExpert.cz ředitel marketingu Volksbank Petr Žibřid. Stejnu cenu zatím drží i Oberbank, alespoň podle svého sazebníku, který je zveřejněný na internetových stránkách. Malá chebská Raiffeisenbank im Stiftland ceny také nezvýšila, ale výběry z bankomatů ČSOB zpoplatňuje od 1. dubna 2006 částkou 8 Kč + 2 Kč za "účetní položku", výběr tak přijde na rovných 10 Kč.

Ostatní banky a finanční společnosti, které prostřednictvím ČSOB vydávají platební karty, zdražení ČSOB do svých ceníků plně promítly. Jde o FIO záložnu, IC Banku a Waldviertler Sparkasse von 1842.

 Volksbank poplatky za výběr z bankomatů nezvýší

Diskutovat (0)