Finanční poradna serveru BP:
Vysoké úroky se nestyďte řešit hned


06. 01. 2020  00:30     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jak řešit vysoké úroky u své staré půjčky. Za několik let se totiž úroky výrazně snížily. Lze s tím něco dělat?

Finanční poradna serveru BP: Vysoké úroky se nestyďte řešit hned
V době rozvoje refinancování úvěrů, včetně hypoték a v době silné konkurence na bankovním trhu, je přímo hřích nevyužít výhodných podmínek a zájmu bank a nesnížit si úroky u úvěru nebo hypotéce. Ušetřit se tak dá i několik stovek či tisíc korun měsíčně. Stačí přitom jen jediné. Začít věc aktivně řešit. Jak?

Dotaz čtenáře:

Dobrý den, platím už několik let půjčku s poměrně vysokým úrokem. Půjčka je od banky a bral jsem si jí z nutnosti a s tím, že stejně nemám jinou možnost, proto jsem také akceptoval poměrně vysoký úrok. Bylo mi ovšem řečeno, že na dnešní dobu je tento úrok zbytečně vysoký  a že tedy platím na splátkách mnohem více, než bych musel. Že ostatní mají aktuálně úroky o několik procent nižší, a tak prý není problém nějak se domoci lepšího úroku a lepších podmínek půjčku. Ptám se tedy. Je možné u už uzavřené půjčky, kde jsem se zavázal hradit určité úroky, změnit tyto podmínky, nebo přestoupit k jiné bance, která mi nabídne lepší úrok? Nebo je to spíše nesmysl a prostě si to už musím odbýt až do konce?

Odpověď odborníka:

Dobrý den,

Děkuji za položení Vašeho dotazu. Skutečně je pravdou, že v dnešní době máte velkou a reálnou šanci na dosažení výrazného snížení úroků či dalších nákladů úvěru. Efektivním nástrojem pro snížení úroků u už probíhajících úvěrů je produkt refinancování úvěrů nebo hypoték. Vše platí na principu výhodnější nabídky jiné banky, která Vám za lepších podmínek a nižších úroků nabídne jiný úvěr, kterým se splatí úvěr starý. Vyřízení je přitom velmi snadné a stačí k němu jedna návštěva pobočky konkurenční banky.

Nicméně doporučujeme ještě před použitím refinancování úvěru oslovit svou dosavadní banku a zmínit se jí o tom, že jste s úrokem u úvěru nespokojen a že požadujete jeho snížení, v opačném případě, že přejdete k jiné bance. Banky tak jsou velmi vstřícné a bojí se, aby nepřicházely o klienty. Jsou tak připraveny Vám udělat stejně výhodnou nabídku jako konkurenční banka. Nemusíte přitom nikam chodit a vyřizovat, ale pouze uzavřete dodatek ke smlouvě s novými, již lepšími podmínkami. Rozhodně však s řešením vysokých úroků neotálejte. Je škoda zbytečně platit vysoké úroky.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY A ODPOVĚDI V NAŠÍ PORADNĚ NALEZNETE ZDE!Finanční poradna serveru BP: Vysoké úroky se nestyďte řešit hned

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více