Konsolidace půjček ušetřila Honzovi tisíce. A hlavně unikl exekuci


16. 05. 2019  00:39     Miroslav Zeman     komentáře (0)

KAZUISTIKA - REÁLNÉ PŘÍBĚHY OBYČEJNÝCH LIDÍ: Honza pracoval v masokombinátu jako řezník. Bral si i přesčasy a nikdy neměl problémy s financemi. Pak to přišlo. Rozvod manželství, nutnost vypořádání bytu ve kterém bydlel.

Konsolidace půjček ušetřila Honzovi tisíce. A hlavně unikl exekuci
Honza se zadlužil. Vše chtěl mít vyřešené rychle, tak manželku z bytu vyplatil spotřebním úvěrem, který byl poměrně drahý a vysoký. K tomu po rozvodu zjistil, že manželka v době manželství neplatila své účty za telefon, ani pojištění, na které jí dával peníze. I tyto výdaje musel splatit půjčkami, včetně půjčky z kreditní karty. Kterou ale nedokázal následně z platu doplatit.

Dluhy se postupně vršily a tak už jednoho dne nebyl Honza schopen po úhradě nájemného, elektřiny a cestovného do práce splácet některé půjčky. V této době však potkal novou přítelkyni, která mu poradila, aby si zažádal u jedné menší banky o konsolidaci půjček. V opačném případě bude jen otázkou času, kdy se dostane Honza do exekuce a už mu žádná banka z tohoto důvodu nepůjčí.

Honza přítelkyni poslechl a s bankou se zkontaktoval. Pravdivě sdělil všechny informace o svých závazcích a důvodu jejich vzniku a požádal zástupce banky o návrh řešení. Banka mu nabídla nový úvěr, který ty staré zcela splatil. Nová splátka úvěru byla dokonce mírně nad polovinou původních splátek. Snížení splátky bylo dosaženo jak výrazným snížením úrokové sazby, i celkového RPSN úvěru, tak i prodloužením splátky úvěru o pět let. V každém případě se Honzovi velmi ulevilo. Banka po podpisu smlouvy o úvěru vyřídila vše potřebné a Honza od následujícího měsíce už hradil novou výši splátky nové bance.

Takto zásadní snížení zatížení umožnilo Honzovi slušně žít a fungovat. S předčasným splacením nové půjčky mu nakonec i pomohla nová přítelkyně. Předčasné splacení rovněž nebyl na rozdíl od jiných bank žádný problém. Banka nepožadovala za předčasné splacení žádné pokuty, ani sankce a ani ušlé úroky. Konsolidace tak pomohla Honzovi před životním pádem do exekucí a kola, ze kterého často není úniku.

Honza je už ale po této zkušenosti mnohem opatrnější a s novou přítelkyní, kterou si bude brát, uzavře předmanželskou smlouvu, která jasně upraví, odpovědnost za závazky obou manželů i nárok na majetek každého z manželů.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY PŘÍBĚHY NAŠICH ČTENÁŘŮ NALEZNETE ZDE!Konsolidace půjček ušetřila Honzovi tisíce. A hlavně unikl exekuci

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24257602162

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2000


ČÍSLO TÝDNE 2000 - právě tolik korun dostane každá domácnost tento rok příspěvek od státu v rámci úsporného tarifu jako kompenzaci za drahé energie. Jedná se o výrazně menší čásku než o jaké se dříve mluvilo. Anketa uvnitř.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4660
Kurz USD Americký dolar 1 USD 24,0420
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2300
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,0530
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,4375
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1350
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0157
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více